تماس : 09919005285
مناسب برای تمامی استفاده ها
مناسب برای تمامی استفاده ها

آرد ذرت

آرد ذرت چیست؟

آرد ذرت اردی است که با اسیاب کردن ذرت های خشک و نرم به دست می آید، روند تولید ارد ذرت مشابه به ارد گندم است و دانه‌های ذرت خام و خشک با دستگاه‌های مخصوص آسیاب شده و پودر نرم و نسبتا لطیفی حاصل می‌کند که آرد ذرت نام دارد. نسبت به رنگ دانه‌های ذرتی که در تهیه این آرد استفاده شده است رنگ آرد متفاوت خواهد شدنسب به رنگ و کیفیت ذرت های استفاده شده برای ادر ذرت رنگ ارد ذرت متغییر است .رنگ ارد ذرت تقریبا زرد رنگ است که زرد روشن تا زرد تیره متغیر است که بستگی به روند تولید و دستگاه ها دارد . البته برخی دانه‌های ذرت بنفش ، مشکی ، قرمز تیره یا رنگی هستند و بنابراین آرد ذرتی که از این مدل ذرت‌ها تهیه می‌شود رنگ دیگری خواهد داشت اما معمولا آرد را به رنگ نخودی یا زرد ملایم خواهیم داشت.

ارزش غذایی یک فنجان آرد ذرت

یک فنجان آرد ذرت دارای ۴۱۶ کالری و ۴.۴ گرم چربی، ۱۱ گرم پروتئین و ۸۹ گرم کربوهیدرات است که ۷۵ گرم آن مربوط به نشاسته می‌باشد. این آرد فاقد چربی اشباع است و میزان فیبر موجود در یک فنجان آن ۳.۷ گرم است. همچنین امروزه در صنایع غذایی اقدام به غنی نمودن این ماده با عناصر ضروری مورد نیاز بدن مانند آهن، روی، فولات و ریبوفلاوین می‌شود.

کاربرد ها:

کیک پذیری:

در خمیر کیک و شیرینی شما میتوانید جایگیزین ارد گندم از ارد ذرت استفاده کنید و بافتی منسجم و لطیفی در کیک و شیرینی ایجاد کنید.
و در رنگ کیک و شیرینی زرد خورشیدی ایجاد میکند و مزه لذیذی در کیک ایجاد میکند. برای تولید نان های مخمری معمولا ارد گندم را با ارد ذرت ترکیب میکنند.

غلظت دهنده:

در مصارف غذایی برای افزایش غلظت سس ها و سوپ ها میتوان استفاده کنید. کافی است یک قاشق غذایی خوری ارد ذرت به غذا استفاده کنید.

پودر فیکس خانگی:

برای تثبیت و فیکس شدن ارایش روزانه میتوانید با ترکیب آرد ذرت و مقداری پودر بچه و مقداری پودر زیر ساخت اضافه کنید و پودر فیکس خانگی درست کنید.

خوراک دام و طیور:

در خوراک دام و طیور و ابزیان از ارد ذرت برای افزایش ارزش غذایی و  استحکام پلیت استفاده میشود و خوراک لذیذی برای دام و طیور و ابزیان ارمغان می اورد.

خرید آرد ذرت:

برای ثبت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر از این محصول با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: 03195020085