تماس : 09919005285
مناسب برای تمامی استفاده ها
مناسب برای تمامی استفاده ها

بهبود دهنده نان

گلوتن پروتینی است که در گندم و جو یافت میشود. (گندم دوروم، سمولینا، اسپند، فارینا، فریرو، گراهام، گندم خردل و Einkorn)زمانی ک گلوتئن با گلیادین پیوند شیمیایی برقرار میکند گلوتن تشکیل میشود.

گلوتن مانند یک اتصال دهنده عمل میکند و بافت خمیر را منسجم تر میکند. بدون گلوتن خمیر پاره پاره میشود. گلوتن گندم یا سیتان، یک پروتئین غنی از پروتئین محبوب وگان ها است.

گلوتن

موارد مصرف گلوتن:

پخت نان:

در صورت تخمیر خمیر به وسیله مخمر حباب های کربن دی اکسید تشکیل میشود. که زمانی ک در بافت خمیر گلوتن موجود باشد این حباب ها در بین اتصال های گلوتئن و گلیادین باقی میمانند و خمیر پف میکند و نان حاصل بسیار ترد میشود.

گلوتن قدرت جذب آب بالایی دارد به طوری که میتواند دو برابر وزن خودش آب جذب کند. زمانی ک گلوتن در خمیر وجود دارد باد خمیر خب ورز داده شود تا گلوتن به خوبی عمل کند و اگر از خمیر مرطوب استفاده میکنید نیاز به ورز زیادی ندارد چون گلوتن این رطوبت را جذب میکند.

معمولا ارد نانوایی گلوتن بالاتری نسبت به ارد شیرینی پزی دارد. چون بافت نان مستحکم تر است بافت کیک است و از پارگی خمیر جلو گیری میکند.

شبه گوشت:

اگر گلوتن در ابگوشت پخته شود آب و مزه ان را به خود میگیرد.برای انواع سویس ها و کالباس ها کاربرد دارد و سرشار از پروتین است.

غذای حیوانات:

گلوتن را میتوان به عنوان غذای حیوانات خانگی و ماهی ها مورد استفاده قرار داد.

 

جهت مشاوره و خرید با شماره های شرکت در تماس باشید : 09919005285 / 09919005271 » 03195020085