تماس : 09919005285
مناسب برای تمامی استفاده ها
مناسب برای تمامی استفاده ها

جایگزینی گلوتن ذرت به جای پودر ماهی در جیره غذایی ابزیان

پودرماهی منبع عمده تامین کننده پروتئین 54 تا 45 وگرانترین در جیره غذایی آبزیان استروند رو به رشد آبزی پروری و ثابت ماندن میزان صید ماهیان پلاژیک جهان موجب افزایش قیمت پودر ماهی در هر سال می گردد و به نظر می رسد که این روند در دراز مدت نمی تواند مداوم و به صرفه باشد. به یقین در آینده سطوح استفاده از آرد و روغن ماهی در جیره غذایی آبزیان کاهش یافته و این مواد در حد کم بمنظور تامین احتیاجات غذایی گونه های ارزشمند در دوران رشد به کار گرفته خواهد شد و افزودن سطوح بالایی از آن ( 54 تا 45 %) به جیره غذایی منحصر به مراحل آغازین و مولدسازی خواهد بود.

براین اساس متخصصان آبزی پروری بمنظور حفظ، ثبات و پایداری این صنعت در دو دهه آینده تلاش زیادی در جهت کاهش آرد ماهی در جیره و تولید غذایی ارزان قیمت با منابع پروتئین جایگزین شونده گیاهی و جانوری خواهند داشت.

پرورش ماهیان خاویاری در کشور صنعتی نوپا و رو به رشد است . ماهیان خاویاری به دلیل گوشتخوار بودن جهت رشد مطلوب به 55 تا 45 % پروتئین نیاز دارند که قسمت عمده آن(45 تا 05 %) از آرد ماهی تامین می شود.

هزینه تولید گوشت ماهیان خاویاری به دلیل طولانی بودن دوره پرورش ( 2تا 5 سال) در مقایسه با سایر آبزیان پرورشی کشور بالاتر است و هرگونه تلاطم بازار، گسیختگی منابع و یا مشکلات احتمالی در خصوص تامین پودرماهی منجر به ضررهای هنگفت خواهد گردید و آینده این صنعت را زیرسوال خواهد برد. در کشور روند کشت دانه های روغنی جهت تامین مصارف انسانی و دامپروری هر ساله رو به گسترش بوده و گستردگی صنایع تولید روغن از دانه های روغنی قابل توجه است. روغن و کنجاله به دست آمده منبعی قبل دسترس و ارزان جهت جایگزینی روغن و پودر ماهی در جیره غذایی آبزیان و تاسماهیان به شمار می آید. که گلوتن ذرت در این جیره غذایی میتواند جایگیزین مناسبی برای روغن و پودر ماهی باشد از لحاظ درصد پروتین و ارزش غدایی بالایی که دارد.

مطالعات متعددی در خصوص جایگزینی گلوتن ذرت بجای پودرماهی در قزل الای رنگین کمان ،ماهی دم زرد ،ماهی سی باس اروپایی ، فلاندر ژاپنی، ماهی توربوت، تیلاپیا و ماهی سیم دریای سخت سربه انجام رسیده است و نتایج حاکی از آن است که صرف نظر از دادن رنگ صورتی به گوشت آبزیان پرورشی، سطوح بالای جایگزینی این منبع پروتئینی با پودرماهی امکان پذیر می باشد.

خرید گلوتن ذرت:

گلوتن پارس یکی از برند های معتبر جهانی است که در عرصه تولید گلوتن ذرت فعالیت دارد برای کسب اطلاعات بشتر با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

شماره تماس:

09919005285

03195020085