تماس : 09919005285
مناسب برای تمامی استفاده ها
مناسب برای تمامی استفاده ها

گلوتن برای وگان ها

هنگامی که شما یک رژیم گیاه خواری را دنبال می کنید، دریافت مواد مغذی خاص مانند پروتئین می تواند یک چالش را به وجود آورد. گلوتن گندم – همچنین به عنوان سیتان شناخته می شود – هیچ محصول حیوانی را در بر ندارد، و انتخاب پروتئین با پروتئین بالا برای وگان ها است. با این حال، این پروتئین گیاهی دارای معایبی است برای افرادی که دارای بیماری سلیاک، حساسیت گلوتن یا آلرژی گندم هستند.

وگان

پروتئین گندم(گلوتن) برای گیاه خواران پروتئین گیاهی غنی است. در 3 گرم از گلوتن، شما 108 کالری، 1 گرم چربی، 5 گرم کربوهیدرات و 20 گرم پروتئین دریافت خواهید کرد – حدود 3 برابر مقدار پروتئین در پروتین گوشتی . این مقدار 40 درصد از ارزش روزانه پروتئین را در یک رژیم 2000 کالری به ارمغان می آورد. شما نیاز به پروتئین برای تامین انرژی برای عملکردهای بدن و ساخت و ترمیم سلولها و بافت ها دارید.

حساسیت های ممکن گلوتن گندم برای وگان:

پروتئین گلوتن گندم به صورت کامل است ولی غذاهای حیوانی و سویا پروتین زیادی ندارند. تمام پروتئین ها از اسیدهای آمینه تشکیل شده اند و فقط چند پروتئین گیاهی از تمام نیازمندی هایی که بدن شما را تامین می کند. با این وجود، خوردن یک رژیم غذایی متعادل گیاهی، به شما کمک میکند تمام آمینو اسید های ضروری را دریافت کنید.

گلوتن گندم حاوی پروتین و مقداری سدیم است . گرچه شما نیاز به سدیم برای تعادل مایعات در بدن خود دارید، بیش از حد این مواد معدنی در رژیم غذایی باعث فشار خون بالا، یک عامل خطر برای بیماری های قلبی است. در گلوتن 408 میلی گرم سدیم – 18 درصد و2300 میلی گرم از نیاز بدن شما را تامین میکند، و 27 درصد احتمال فشار خون بالا را افزایش میدهد.

اگر شما وگان هستید میتوانید منبع پروتین بدنتان را با گلوتن تامین کنید و پروتین گوشتی را به طور کامل ترک کنید. و به صورت کامل پروتین بدنتان را با گلوتن گیاهی گندم تامین کنید.