تماس : 09919005285
مناسب برای تمامی استفاده ها
مناسب برای تمامی استفاده ها

گلوتن پروتئین ضروری بدن

گلوتن

گلوتن سرشار از پروتئین:

گلوتن گندم حاوی حدود 50 درصد از مصرف روزانه پروتئین دارد یا حدود 26 گرم پروتئین دارد. با وجود محتوای بالای پروتئین، گلوتن در 2 گرم در هر وعده بسیار کم چربی است. آرد گلوتن گندم همچنین غنی از پروتئین است. 1/4 فنجان را با 23 گرم پروتئین، اما تنها 0.5 گرم چربی فراهم می کند.

گلوتن آهن بالایی دارد:

گلوتن غنی از آهن است، گرچه مقدار آن بسته به نوع مصرف گلوتن متفاوت است. به عنوان مثال، خامه ای از آرد گلوتن گندم که برابر با یک چهارم فنجان است، حاوی 9 درصد از نیاز روزانه آهن شماست. اگر شما گلوتن سیتان را بخورید، آهن بیشتری دریافت می کنید. گلوتن سیتان حاوی 3.6 میلی گرم آهن است که حدود 20 درصد از منیاز بذن به آهن است.

سایر مواد مغذی:

گلوتن حاوی مواد مغذی است که  بدون اضافه کردن کلسترول به رژیم غذایی شما بدن شما را سرشار از پروتئین و مواد مغذی میکند. گلوتن اساسا بدون سدیم است.گلوتن گندم حاوی مقدار کمی کلسیم است.

گلوتن

گلوتن به چه کسانی توصیه میشود؟

گلوتن یک انتخاب پروتئینی برای افرادی است که نمی خواهند غذا هی گوشتی بخورند، زیرا آنها از کلسترول بالا و یا سایر مشکلات سلامتی پرهیز میکنند. گلوتن گندم همچنین مناسب افرادی است که به سویا و یا لبنیات آلرژی دارند و نمی توانند پروتئین خود را از این منابع دریافت کنند. گلوتن حاوی کربوهیدرات ها است، به طوری که به شما انرژی کمتری به شما می دهد. ولی، تعداد کربوهیدرات در آرد گلوتن گندم بسیار کم است. 6 گرم از گلوتن در هر 4/4 فنجان ، فقط 2 درصد حاوی کربوهیدرات است. که کسانی که کمبود کربوهیدرات دارند میتوانند از گلوتن استفاده کنند.

گلوتن در غذاهای متفاوت:

گلوتن گندم جایگزین غذاهای مبتنی بر سویا مانند توفو است که بعضی اوقات به عنوان جایگزین گوشت استفاده می شود. گلوتن گندم اغلب به جای گوشت در غذاهای آسیایی، گیاهی، بودایی و ماکروبیوتیک استفاده می شود. گلوتن خردل یک گلوتن مفید است ک به طور معمول چینی ها در غذا هایشان از این گلوتن استفاده میکنند.

 

جهت خرید گلوتن گندم از صنایع غذایی گلوتن پارس با شماره های زیر در تماس باشید » 03195020085 / 09919005271 / 09919005285